Jak sprawić, aby ubrania dłużej zachowały dobry wygląd

Niezależnie od tego czy chodzi o nową, elegancką sukienkę czy o ukochaną, starą bluzę, zawsze chcemy, aby nasze ubrania cieszyły się doskonałym wyglądem i jakością przez długi czas. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji odzieży, a Twoje ubrania będą wyglądać jak nowe.

 

  • Postępuj zgodnie z instrukcją producenta. Zbyt często wkładamy ubrania do pralki, nie patrząc na metki przyszyte z tyłu lub wewnątrz odzieży. Często zawierają one wartościowe porady, takie jak np. przewracanie sztruksów i dżinsów na lewą stronę przed praniem, pranie delikatnych produktów w zimnej wodzie lub unikanie suszarek mechanicznych w przypadku tkanin delikatnych.

 

  • Chroń kolory. Aby odzież wyglądała świeżo, potrzebujesz detergentu do prania, który posiada zaawansowaną technologię ochrony kolorów. Dalli Color nie zawiera wybielaczy chlorowych i jest bezpieczny dla wszystkich tkanin, dzięki czemu ubrania są czyste i zachowują żywe kolory przez długi czas.

 

  • Przed praniem napraw uszkodzenia odzieży. Podczas prania, dziura w Twojej skarpetce lub rozdarcie swetra może się powiększyć. Jeśli zależy Ci na pranym ubraniu, przed włożeniem go do pralki napraw uszkodzenia samodzielnie, skorzystaj z pomocy krawca lub zanieś uszkodzoną rzecz do pralni chemicznej. Pranie może powiększyć rozdarcie i spowodować dodatkowe uszkodzenie odzieży. Podczas prania należy także zasuwać zamki błyskawiczne, aby uniknąć nowych uszkodzeń.

 

  • Jak najszybciej zapieraj plamy. Działaj szybko, aby zapobiec utrwaleniu plamy.

 

  • Nie spryskuj ubrań perfumami. Perfumy powinny być rozpylane na ciało, gdyż wchodzą w reakcję z Twoją skórą. Nigdy nie rozpylaj na ubrania perfum, które zawierają alkohol i utrwalacze chemiczne. Przed założeniem odzieży, ostrożnie spryskaj perfumami szyję, plecy i nadgarstki. To samo dotyczy makijażu. Podczas noszenia golfów i bluzek ze stójkami uważaj, aby nie zostawić makijażu na ubraniu.

 

  • Składaj swetry. Nigdy nie wieszaj swetrów na wieszaku. Ramiona się zniekształcą, a rękawy wyciągną. Zamiast tego, składaj swetry i przechowuj je w komodzie lub na półce w szafie.

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera