Porady dla studentów

Studiowanie nie polega na spędzaniu czasu na praniu, jednak dobrze uprane, schludne ubranie może zwiększyć pewność siebie i satysfakcję każdego studenta. Naucz się pielęgnować swoje ubrania jak profesjonalista.

 

Krok 1. Posortuj odzież, a następnie sprawdź informacje dotyczące prania znajdujące się na metkach.

Krok 2. Przygotuj odzież do prania: sprawdź zamki, kieszenie oraz czy nie znajdują się na niej trudne do usunięcia plamy. Włóż ubrania do pralki i dodaj detergent w ilości zgodnej z dozowaniem na opakowaniu.

Krok 3. Rozładuj pralkę natychmiast po zakończeniu cyklu prania, a następnie rozwieś do wysuszenia.

 

Stosuj się do poniższych porad, a Twoje pranie będzie nieskazitelnie czyste.

  • Posortuj kolory. Oddziel ciemne ubrania od jasnych oraz tkaniny delikatne od bawełnianych. Stosuj letnią wodę szczególnie w przypadku ciemnych ubrań, aby uniknąć kurczenia się i blaknięcia. Używanie letniej wody pomaga także oszczędzać energię. W przypadku mocno zabrudzonych białych i jasnych ubrań najlepszym rozwiązaniem jest ciepła lub gorąca woda.
  • Zajmij się plamami. Im szybciej zajmiesz się plamami, tym skuteczniej będziesz mógł je usunąć. Zawsze miej pod ręką produkty Dalli, aby usunąć tłuszcz i inne zabrudzenia przed praniem. Przed umieszczeniem ubrań w suszarce, upewnij się czy plamy zniknęły (konieczne może być ponowne pranie), ponieważ wysoka temperatura może utrwalić plamę i utrudnić jej usunięcie.
  • Upewnij się że Twoje ubrania nie ulegną zniszczeniu w trakcie prania: zasuń zamki błyskawiczne, zapnij zatrzaski i rzepy, opróżnij kieszenie, rozwiń mankiety przy koszulach i spodniach, delikatne rzeczy, takie jak bielizna, umieść w torebce do prania bielizny.
  • Do prania użyj kapsułek do prania. Umieść kapsułkę do prania Dalli Eco-Med w bębnie. Skoncentrowane kapsułki do prania Dalli są łatwe w dozowaniu i całkowicie rozpuszczają się w wodzie podczas prania.
  • Zaplanuj pranie. Pranie nie musi być przerażającym zadaniem. Jeśli dodasz je do cotygodniowej listy obowiązków, będzie Ci o wiele łatwiej. Jeżeli korzystasz z pralni wybierz godziny poranne lub wieczorne, aby uniknąć tłumów. Kiedy jednak to się nie uda, w trakcie oczekiwania możesz się pouczyć lub przygotowywać się do egzaminu.

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera