Skóra wrażliwa – pielęgnacja

Mother and Baby

Wrażliwa skóra często reaguje na czynniki zewnętrzne zaczerwienieniem i przesuszeniem. Jest płytko unaczyniona z widocznymi popękanymi naczynkami tzw. „pajączkami”. Przypomina nieco cerę suchą, gdyż produkuje mało tłuszczu. Występuje u osób w każdym wieku. Jest dość trudna w pielęgnacji, ponieważ nie toleruje większości kosmetyków, zwłaszcza tych zapachowych i kolorowych, sygnalizując nieprzyjemnymi objawami jak swędzenie, mrowienie i pieczenie. Nie powinnyśmy zatem zbyt często zmieniać ani też nadużywać kosmetyków, aby nie narażać skóry na reakcję alergiczną.
Przy wrażliwej skórze należy stosować hipoalergiczne środki piorące i myjące, które powinny być wcześniej przetestowane dermatologicznie. Problem wrażliwej skóry niestety najczęściej dotyczy dzieci, których skóra jest mało odporna na działanie wszelkich drażniących środków. Skóra dziecka, szczególnie w okresie niemowlęcym jest bardzo delikatna i bardziej przepuszczalna dla czynników zewnętrznych. W następstwie stosowania niewłaściwych środków piorących może pojawić się uczulenie kontaktowe, zaczerwienienie, świąd. Dziecko może być rozdrażnione a nawet może pojawić się problem braku apetytu.
W ofercie Dalli znajdują się znakomite niemieckie środki piorące oraz myjące, które pomogą Ci zapewnić specjalistyczna opiekę dla skóry Twojej i Twojego dziecka. Możesz im zaufać.

Zobacz ofertę produktów hipoalergicznych firmy Dalli