Ilość prania dostosowana do rozmiaru bębna

Nie wszystkie pralki są jednakowe. Jedną z podstawowych różnic jest wielkość bębna. Określa on wielkość ładunku jaki pralka może obsłużyć. Na przykład, duży bęben może pomieścić 9 kg prania, podczas gdy średni tylko 5 kg prania.

 

Rozmiar ładunku według rozmiaru bębna. Jeśli Twoja pralka ma duży bęben, możesz zrobić więcej prania na raz. Oznacza to niższe koszty energii i czas poświęcony na pranie. Ale przy większej ilości brudnych ubrań w bębnie jest więcej zanieczyszczeń, więc będziesz potrzebował więcej detergentu na jedno pranie. Jeśli bęben jest za duży, będziesz miał trudność, aby go wypełnić, więc będziesz marnował wodę i energię przy każdym praniu.

 

Jak uzyskać najlepsze wyniki, niezależnie od rozmiaru bębna? Zawsze używaj odpowiedniej dozy detergentu do swojego prania. Większy bęben nie oznacza, że musisz dodawać więcej środka piorącego. Ale większy bęben to więcej zużytej wody. Czy użyjesz zbyt dużej czy zbyt małej ilości detergentu Twoje pranie nie będzie właściwie uprane, dlatego użycie odpowiedniej ilości detergentu jest najważniejsze. Sprawdź nasze wskazówki dotyczące dozowania płynów, płynów do prania i proszku w zakładce Dozowanie.

 

Skąd wiedzieć, że pralka jest przepełniona? Cóż, istnieje prosta sztuczka, która pozwala sprawdzić czy masz przeciążoną pralkę czy nie tzw. „sztuczka dłoni”. Należy umieścić dłoń w bębnie – to takie proste. Jeśli twoja ręka mieści się między Twoimi ubraniami a ścianą bębna, wtedy masz idealny rozmiar ładunku. Jeśli nie, możesz dodać więcej ubrań, aby uniknąć marnowania wody. Jeśli nie masz więcej ubrań do prania, a naprawdę potrzebujesz zrobić pranie, sprawdź, czy Twoja pralka nie ma ustawienia połowy obciążenia. Zużyjesz wówczas mniej wody, a pranie będzie zrobione.

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera