Plamy z wosku

Usuwanie plam z wosku to wyzwanie, ale na pewno można tego dokonać. Najpierw odsuń tkaninę od źródła wosku i poczekaj, aż wosk stwardnieje. Usuń nadmiar za pomocą szczoteczki, a następnie użyj żelazka i ręcznika papierowego, żelazko rozpuści resztki wosku i przeniesie je na ręcznik. Miejsce plamy polej płynnym detergentem Dalli.

krok 1

1. Usuwanie nadmiaru

Pozwól woskowi wyschnąć i usuń nadmiar przez zeskrobanie/odłamanie stałego wosku. Następnie za pomocą ciepłego żelazka, bez pary oraz papierowego ręcznika rozgrzej pozostałości wosku i przenieś do na ręcznik papierowy. Uważaj, aby nie pozostawiać żelazka w jednym miejscu zbyt długo.

krok 2

2. Pranie wstępne

Jeśli plama z wosku jest nadal widoczna, polej miejsce z plamą płynem Dalli i wetrzyj delikatnie w plamę. Pozostaw na 5-10 minut.

krok 3

3. Dozowanie

Wlej odpowiednią ilość detergentu do nakrętki, a następnie do dozownika pralki.

krok 4

4. Ładowanie prania

Bez spłukiwania detergentu, umieść pranie w bębnie wraz z innymi rzeczami. Pozostawienie detergentu na plamie zapewni Twojemu praniu dodatkową moc czyszczenia.

krok 5

5. Pranie

Pierz w zwykłym cyklu w najwyższej, dopuszczalnej temperaturze wody. Zawsze sprawdzaj instrukcje dotyczące prania na etykiecie tkaniny.

krok 6

6. Wyjęcie prania z pralki

Po zakończeniu cyklu prania jak najszybciej wyjmij odzież z bębna. Jeśli plama z wosku nie zniknie po praniu, powtórz poprzednie kroki przed wrzuceniem do suszarki, ponieważ suszenie spowoduje utrwalenie plamy.

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera