Co zrobić z pojedynczymi skarpetkami

Bardzo często zdarza się, że skarpetki wrzucamy do prania razem, a wyjmujemy osobno. Czasami udaje się je sparować, a czasami nie. Mimo to pojedyncze skarpetki nadal mogą być przydatne w domu. Oto kilka sposobów na recykling i ponowne wykorzystanie czystych, pojedynczych skarpetek, które poprawią Twoje codzienne życie.

 

  • „Skarpetkowy kok”. Ta urocza fryzura jest prosta i elegancka. Można ją wykonać dzięki odrobinie innowacji i jednej skarpetce. Odetnij paluch z czystej skarpetki i zwiń (zroluj) resztę w pączka (donata). Przeciągnij końcówkę końskiego ogona przez środek i podwiń końce wokół skarpetki. Następnie delikatnie zwiń skarpetę w górę kucyka, upewniając się, że włosy skręcają się razem z nią, aż dotrą do skóry głowy. Rozłóż zwinięte włosy równomiernie wokół skarpetki tak, aby nie było widać tkaniny i gotowe! Na koniec spryskaj fryzurę lakierem do włosów.
  • Przechowywanie świątecznych dekoracji. Skarpety są doskonałym sposobem do przechowywania świątecznych ozdób, gdy zdejmujemy je pod koniec sezonu. Zawijanie delikatnych bombek i innych ozdób w czyste skarpetki chroni je zarówno przed uszkodzeniem, jak i przed kurzem. Wypróbuj tę świąteczną wskazówkę, a Twoje ulubione dekoracje będą równie piękne i błyszczące kiedy wyjmiesz je w przyszłym roku.
  • Zabawka dla zwierząt. Jest kilka sposobów na to, aby ze skarpetek przygotować zabawki dla Twojego pupila. Włóż do skarpetki kocimiętkę z dzwoneczkiem i zwiąż górę, aby uzyskać zabawkę dla kota. Możesz też wrzucić piłeczkę tenisową do skarpetki, aby mieć zabawkę dla psa. Twoje skarpetki mogą również pocieszyć Twojego zwierzaka, gdy zostaje sam, ponieważ pachną tak jak Ty (szczególnie, jeśli nie są prane). Umieść starą skarpetkę w transporterze dla psa lub kota, gdy idziesz do weterynarza lub pozostaw ją na posłaniu swojego zwierzaka, gdy w ciągu dnia jesteś poza domem.
  • Czyszczenie urządzeń. Podobnie jak stare koszule i inne używane tkaniny, skarpetki mogą być świetnymi ścierkami do czyszczenia. Niezależnie od tego, czy jest to odkurzanie, woskowanie czy polerowanie, solidna stara skarpeta dobrze wykona te zadania, a jednocześnie wygodnie dopasowuje się do dłoni – jak rękawiczka. Po zakończeniu czyszczenia, wrzuć ją do pralki używając niezawodnego środka do prania Dalli White.
  • Schowek na drobne. Przygotowując ubrania do prania niejednokrotnie znajdujesz w kieszeniach monety. Przechowuj swoje „zyski” w zapasowej skarpetce, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Przypnij ją do ściany lub trzymaj na półce. Po każdym praniu, przeliczaj kwotę. Zebrane pieniądze możesz wydać na kolejną parę nowych skarpet.
  • „Skarpetkowe pacynki”. Pozwól dzieciom zaangażować się w ten zabawny i kreatywny sposób korzystania ze starych lub niedopasowanych skarpet. Pozwala on także wykorzystać inne, niepotrzebne przedmioty w Twoim domu, takie jak wstążki, kawałki tkanin czy guziki. Używając kleju lub igły i nici, możesz stworzyć wraz ze swoimi dziećmi przeróżne postaci, które później mogą posłużyć do wspólnej zabawy.

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera