Jak prasować koszulę

Wykonaj te proste czynności, aby uzyskać świeże, pozbawione zagnieceń koszule, które na każdym zrobią piorunujące wrażenie. Nikt nie chce wyglądać tak, jakby spał w swoich ubraniach. Przestrzegaj naszych prostych wskazówek dotyczących prania, aby uzyskać czysty i schludny wygląd w mgnieniu oka.

 

  • Sprawdź metkę producenta koszuli. Bawełna i mieszanki bawełny tolerują gorące żelazko, podczas gdy mieszanki poliestrowe wymagają niższej temperatury. Etykieta producenta powinna ją jasno określać, ale w razie wątpliwości zaczynamy prasowanie od niższej temperatury, stopniowo ją zwiększając, aż zagniecenia na koszuli zaczną znikać.
  • Zachowaj ostrożność przy plamach. Zaprasowywanie istniejących plam może je utrwalić. Nie ryzykuj, wybierz płynny detergent Dalli Sensitive, który działa zarówno na biel jak i kolory.
  • Prasowanie kołnierzyka. Zacznij od spodu kołnierzyka, prasując od brzegów ku środkowi. Odwróć kołnierz i powtórz czynność z drugiej strony.
  • Prasowanie ramion. Połóż jedno ramię na wąskim końcu deski do prasowania. Zaczynając od górnej części (gdzie kołnierz styka się z koszulą), prowadź żelazko w kierunku środka pleców. Powtórz proces po drugiej stronie.
  • Prasowanie mankietów. Połóż rękaw płasko, guzikami lub otworami w mankietach skierowanymi do góry. W pierwszej kolejności prasuj wnętrze mankietu, następnie odwróć i prasuj na zewnątrz. Powtórz to samo z drugim rękawem.
  • Prasowanie rękawów. Połóż rękaw płasko na desce do prasowania i wygładź dłonią wszelkie fałdy między warstwami tkaniny. W pierwszej kolejności prasuj przód rękawa, a następnie tył. Powtórz to samo z drugim rękawem.
  • Prasowanie przodu i tyłu. Rozpocznij od przedniej części koszuli uważając, aby podczas prasowania przestrzeni między guzikami nie złamać ich pod naciskiem żelazka. Przewróć i wyprasuj tylną część koszuli. Po skończeniu, od razu powieś koszulę na wieszaku i zapnij guziki.

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera