Innowacje, które poprawiły…

Oto rewolucyjne innowacje, które uczyniły nasze życie prostszym i wygodniejszym. Żyjemy w ciągłym pośpiechu i niedoczasie, mamy wiele zadań, pełnimy różne funkcje. Potrzebujemy inteligentnych rozwiązań, które oszczędzą nasz czas i energię.

 

1899 – Wprowadzenie marki Dalli. Wśród innowacji znalazły się wysoko skoncentrowane środki do prania Dalli. Codziennie mamy tak wiele rzeczy do zrobienia, pranie jest jedną z nich. Dlatego tak ważne jest pojawienie się detergentów Dalli, które skutecznie piorą i dbają o nasze ubrania, jednocześnie chroniąc pralkę przed korozją, a środowisko przez zanieczyszczeniem. Dalli sprawia, że Twoje życie jest łatwiejsze i bardziej komfortowe.

1910 – Tusz do rzęs. W 1913 roku chemik T. L. Williams opracował pierwszy tusz do rzęs. Zrobił go dla swojej siostry. Tusz ten powstał z pyłu węglowego zmieszanego z wazeliną. Następne dziesięciolecia dowiodły, że wynalazek ten znalazł swoje miejsce w toaletach wielu kobiet, w związku z czym ewoluował i przyjął formę, którą wszyscy dziś znamy. Mała tubka ze szczoteczką pomaga uzyskać grubsze i dłuższe rzęsy, tym samym poprawiając wygląd i samopoczucie.

Lata 20 XX wieku – Pierwsza suszarka do włosów. W 1920 roku na rynku pojawiła się pierwsza ręczna, elektryczna suszarka do włosów. Była jednak bardzo duża i ciężka, nie wspominając o częstym przegrzewaniu. Od tego czasu wydano tysiące patentów na różne projekty suszarek do włosów. Większość z nich zmieniała tylko zewnętrzny wygląd suszarki, aby była bardziej estetyczna. W miarę upływu czasu udoskonalono urządzenie, dodano kilka funkcji i zwiększono bezpieczeństwo użytkowania.

Lata 30 XX wieku – Kawa rozpuszczalna. Rozkoszowanie się smakiem i orzeźwiającymi efektami kawy stało się łatwiejsze, gdy wymyślono granulowaną i liofilizowaną kawę instant. Główną jej zaletą jest prostota przygotowania, która zostawia więcej czasu na konsumpcję i idealnie pasuje do intensywnego trybu życia.

Lata 50 XX wieku – Pierwsza pieluszka jednorazowa. Zmęczona powtarzającym się zadaniem zmiany pieluch swoich dzieci, Marion Donovan przygotowała pierwszą osłonę na pieluchy. Usiadła przy swojej maszynie do szycia z zasłoną prysznicową i po kilku próbach przygotowała wodoodporną osłonę na pieluchy. Donovan opatentowała swój wynalazek w 1951 roku. Dzięki niej współcześni rodzice mogą cieszyć się praktycznymi i wygodnymi w użyciu pieluszkami jednorazowymi.

Lata 70 XX wieku – Walizka z kółkami. Podróżowanie zawsze było wspaniałym doświadczeniem, ale pakowanie się nie zawsze. Dokonując wyboru co ze sobą zabrać, a czego nie, zdajesz sobie sprawę, że Twoja walizka nie jest wystarczająco duża. Obawa o to, że nie będziesz w stanie sam podnieść swojej walizki to zawsze dodatkowy stres. Na szczęście lata siedemdziesiąte przyniosły rozwiązanie tego problemu. Nie wymyślono walizki bez dna, która pomieści wszystko, ale wymyślono walizkę na kółkach.

Lata 80 XX wieku – Depilator. W dzisiejszych czasach uzasadnianie słuszności tej innowacji wydaje się zbędne. Jednak nie zawsze tak było. W latach 80 kobiety zaczęły zwracać szczególną uwagę na usuwanie owłosienia ze względu na obowiązujące w modzie trendy. Pierwszy depilator pojawił się w 1986 roku. Od tego czasu technologia ewoluowała, a cel nieco się zmienił. Chcemy nie tylko uzyskać jedwabistą gładkość skóry, ale również, aby efekt utrzymywał się przez wiele tygodni.

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera