Jak prać delikatne ubrania

Oto kilka popularnych mitów na temat prania tkanin delikatnych. Podpowiadamy jak je prać we właściwy sposób.

 

Mit 1. Nie można umieszczać bielizny oraz koronkowych ubrań bezpośrednio w pralce.

Prawda: Jeśli wrzucisz swoje koronkowe ubrania do pralki i wypierzesz jak każdy inny element garderoby istnieje ryzyko, że się rozciągną lub uszkodzą. Nie oznacza to, że musisz prać je ręcznie. Delikatną bieliznę możesz również prać w pralce, w specjalnej torebce do prania bielizny.

 

Mit 2. Jedwabne bluzki można prać tylko chemicznie.

Fałsz: Jeśli na metce producenta tkaniny jest informacja „tylko pranie chemiczne” tkaninę należy zanieść do pralni chemicznej. Jeśli nie ma takiej informacji możesz uprać ręcznie Twoją jedwabną bluzkę. W tym celu napełnij miskę zimną lub letnią wodą i dodaj odpowiednią ilość płynnego detergentu Dalli Wełna. Pierz delikatnie przez kilka minut, dobrze wypłucz i susz na płasko.  Więcej wskazówek dotyczących prania jedwabiu znajdziesz tutaj.

 

Mit 3 Wełnianych skarpet nie można prać w pralce.

Prawda: Pranie skarpet z owczej wełny w pralce może spowodować skurczenie się, zniekształcenie oraz utratę miękkiej struktury. W celu wyczyszczenia odzieży z wełny, czyść miejscowo zanieczyszczone miejsca lekko wilgotną gąbką. Spłucz zimną wodą, następnie włóż do środka papier, aby zapobiec zniekształceniu w trakcie suszenia. Po wyschnięciu delikatnie wyszczotkuj powierzchnię.

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera