Jak prać odzież sportową

Zdecydowałeś się, aby zadbać o swoją kondycję? Oznacza to nieco brudniejsze i trudniejsze pranie. Oto kilka wskazówek jak zadbać o czystą i świeżą odzież sportową.

 

  • Zwalcz plamy z potu. Klasyczne, bawełniane koszulki są wygodną opcją na siłownię, jednak mają tendencję do wchłaniania potu. Mogą powstawać na nich niepożądane plamy. Aby się ich pozbyć odwróć koszulkę na lewą stronę i zapierz plamy za pomocą płynu do prania Dalli Sport & Outdoor. Pozostaw na 30 minut, a następnie upierz w najwyższej, dopuszczalnej temperaturze dla danego materiału. Rozwieś ubrania do wyschnięcia. Jeśli plamy nie udało się usunąć powtórz proces zanim koszulka wyschnie. Dowiedz się więcej na temat plam z potu oraz sposobu ich usuwania tutaj.
  • Nie czekaj z praniem. Po treningu nie zostawiaj odzieży sportowej w torbie. W wilgotnym środowisku rozwijają się bakterie. Upewnij się że Twoja odzież jest sucha, jeśli masz zamiar wyprać ją później.
  • Zwalcz nieprzyjemne zapachy. Pozbądź się nieprzyjemnych zapachów zanurzając odzież sportową w zimnej wodzie na 15-30 minut. Następnie wypierz ją w płynie lub kapsułkach do prania

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera