Jak zachować czyste ubrania w podróży

Każdemu się to kiedyś zdarzyło. Wychodzisz właśnie na ważne spotkanie i niefortunnie oblewasz swoją koszulę kawą lub brudzisz pastą do zębów. W domu możesz po prostu zmienić strój, ale w podróży lub podczas wypadu nie jest tak łatwo. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, a pranie będzie ostatnią rzeczą, o którą będziesz musiał się martwić podczas następnej podróży.

 

  • Unikaj naturalnych włókien. Bawełna i wełna mogą schnąć przez długi czas. Zamiast nich wybierz szybkoschnące ubrania wykonane z materiałów syntetycznych, mikrowłókna oraz mieszanek poliestru i spandeksu. Dodatkowym plusem będzie, że taka odzież jest najczęściej lekka, dzięki czemu Twój bagaż będzie lżejszy i zajmie mniej miejsca.
  • Stwórz sobie pralnię. Przekształć hotelową łazienkę w podręczną pralnię. Przy pomocy umywalki i ulubionego detergentu Dalli, upierz ręcznie niezbędne rzeczy. Wypłucz i rozwieś, pozostaw do wyschnięcia.
  • Zabierz worek brudne ubrania. Aby oddzielić brudne rzeczy od czystej odzieży będąc w podróży, brudne i zużyte części garderoby zbieraj do oddzielnego worka na brudną odzież.
  • Ostrożnie myj zęby. Dwutlenek tytanu, który sprawia, że pasta do zębów jest biała, może pozostawiać nieestetyczne plamy na ubraniach. Woda z detergentem Dalli z łatwością je usuną, ale aby oszczędzić sobie kłopotów, po prostu myj zęby zanim się ubierzesz.

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera