Pranie białych tkanin

Mamy różne rodzaje białych rzeczy: bawełniane koszulki, delikatne ubrania, pościel, ręczniki czy skarpetki – wszystkie mają jedną wspólną cechę – muszą być nienagannie białe. Poniższe kroki pomogą Ci zachować nieskazitelną biel tkanin.

 

Krok 1. Pierz białe ubrania z białymi.

Krok 2. Do prania białych ubrań używaj proszku zawierającego związki wybielające na bazie tlenu. Do białych ubrań we wzory nigdy nie stosuj wybielaczy.

Krok 3. Pierz w maksymalnej dozwolonej temperaturze. Jeśli to możliwe susz na zewnątrz.

 

Pranie białych ubrań

 • Umieść białe ubrania, które można prać w ciepłej wodzie, w pralce. Na przykład biała bawełniana koszula oraz syntetyczna bluzka mogą być prane jednocześnie. Ustaw normalny lub delikatny cykl prania z ciepłą wodą.
 • Dodaj detergent. Użyj proszku do prania Dalli White, który nie zawiera chlorowego wybielacza, jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów tkanin i skutecznie pierze, pozostawiając śnieżnobiałe ubrania po każdym praniu.
 • Jeżeli posiadasz suszarkę susz tkaniny bawełniane w wysokiej, a syntetyczne w niskiej temperaturze. Możesz także umieścić wszystkie ubrania w suszarce jednocześnie i wyjąć tkaniny syntetyczne wcześniej.

Pranie białych ręczników, prześcieradeł i skarpetek

 • Zgromadź białe ręczniki, prześcieradła i skarpetki, które mogą być prane w wysokiej temperaturze. Jeśli nie jesteś pewny sprawdź metki.
 • Użyj najwyższej dopuszczalnej temperatury zgodnie z instrukcją na metce. Ponieważ prześcieradła i ręczniki są intensywnie używane szybko ulegają mocnym zabrudzeniom. Upewnij się , że woda jest wystarczająco ciepła, aby usunąć powstałe zabrudzenia. Dostosuj poziom wody do objętości prania i ustaw normalny cykl prania.
 • W razie potrzeby dodaj wybielacza do detergentu. Dalli White nie zawiera chloru, mimo to wybiela i usuwa trudne plamy z Twoich ulubionych ubrań, nie uszkadzając tkaniny.
 • Jeżeli posiadasz suszarkę, wysusz wszystkie rzeczy w wysokiej temperaturze.

 

Pranie białych tkanin delikatnych

 • Zgromadź delikatne białe rzeczy takie jak bluzki, koszule czy bielizna.
 • Sprawdź zalecenia znajdujące się na metkach i upewnij się, że daną rzecz można prać w pralce. Zwróć uwagę czy sugerowane jest pranie ręczne czy automatyczne, a także jaka jest odpowiednia temperatura prania oraz metoda suszenia.
 • Pierz delikatne tkaniny w zimnej wodzie i ustaw delikatny cykl prania. Używając produktów Dalli nie powinieneś mieć problemów z uzyskaniem idealnych rezultatów nawet w niskiej temperaturze.
 • Pierz ręcznie bieliznę oraz ubrania zawierające na metce oznaczenie „tylko pranie ręczne”. Dodaj niewielką ilość płynu do prania Dalli White do miski z zimną wodą, a następnie upierz i wypłucz ubrania pod bieżącą wodą.

Susz w niskiej temperaturze w suszarce lub rozwieś. Pozostaw do wyschnięcia. Metodę suszenia sprawdź na metce.

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera