Pranie tkanin kolorowych

Kolorowe ubrania są bardzo ładne i chętnie noszone, ale wymagają właściwej pielęgnacji, ponieważ mogą blaknąć i tracić kolor szybciej niż jasne rzeczy. Właściwe pranie i pielęgnacja kolorowych ubrań pozwalają dłużej się nimi cieszyć. Sprawdź nasz przewodnik jak krok po kroku prawidłowo prać kolorową odzież, używając odpowiednich detergentów Dalli.

 

Krok 1. Posortuj pranie według odcieni kolorów. Nowe rzeczy pierz oddzielnie, ponieważ mogą farbować.

Krok 2. Sprawdź czy ubrania nie zawierają trudnych do usunięcia plam, staraj się unikać wybielacza.

Krok 3. Użyj produktu Dalli Color. Pierz ubrania w cyklu z ciepłą wodą.

 

Poniżej znajdziesz szczegółowe porady i wskazówki jak prać i chronić swoje kolorowe ubrania.

  • Zapoznaj się z metkami swoich kolorowych ubrań. Znajdziesz tam informację czy daną rzecz powinieneś uprać ręcznie, w pralce czy oddać do pralni chemicznej.
  • Posortuj ubrania według kolorów. Wypierz pokrewne kolory razem. Jeśli masz dużą ilość prania w różnych kolorach pogrupuj je następująco: fioletowe, czerwone, pomarańczowe i żółte wypierz razem, natomiast granatowe, błękitne i zielone połącz w kolejną grupę.
  • Sprawdź czy na Twojej odzieży znajdują się plamy, jeśli tak nanieś na nie niewielką ilość detergentu Dalli Color, następnie delikatnie potrzyj, aby rozprowadzić detergent po tkaninie.
  • Nowe ubrania odwróć na lewą stronę i włóż do pralki. Pamiętaj o tym, aby jej nie przeładować! Wybierz odpowiedni cykl, który pozwoli na dopranie Twoich ubrań. Średni lub delikatny powinien być wystarczający, szczególnie w przypadku zastosowania detergentu Dalli.
  • Pierz nowe kolorowe ubrania w letniej wodzie. Aby uzyskać jak najlepszy efekt użyj Dalli Color, który pomaga chronić kolory w trakcie prania.
  • Wyjmij ubrania z pralki, gdy tylko zakończy się cykl prania. Pozostawienie kolorowych ubrań w pralce może powodować ich wzajemne farbowanie.
  • Rozwieś swoje kolorowe ubrania i pozostaw do wyschnięcia. Unikaj korzystania z suszarki, ponieważ może ona powodować przenikanie kolorów i utrwalać ewentualne plamy, których nie udało się usunąć.

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera