Słota i błoto na zewnątrz

Bycie dzieckiem to dobra zabawa na świeżym powietrzu i w błocie, a przy tym brudzenie się. Jeśli chcesz powstrzymać dzieci z obawy przed bałaganem i trudnymi plamami, nie musisz, Dalli Ci w tym pomoże. Możesz się świetnie bawić ze swoimi dziećmi na świeżym powietrzu, nie martwiąc się o brudne ubrania, trampki i wiele innych rzeczy. Oto cztery sposoby na to jak nie martwić się błotem i dobrze się bawić.

 

  • Zostańcie błotnymi artystami. Wyjdź na zewnątrz i stwórz z dziećmi zamki i rzeźby używając błota zamiast piasku. Możecie też narysować coś w błocie za pomocą kija. Potrzebujecie nowej powierzchni do zabawy? Wygładźcie zabłoconą powierzchnię za pomocą dłoni lub stóp i stwórzcie nowe dzieło. Albo wykonajcie fantazyjne odciski błota na papierze za pomocą stóp i dłoni.
  • Zostańcie odkrywcami. Idźcie do pobliskiego parku i poszukajcie owadów, robaków i ślimaków, które pojawiają się gdy ziemia stanie się mokra. Weźcie ze sobą szkło powiększające oraz miarkę, abyście mogli się im dokładnie przyjrzeć i sprawdzić jak duże są. Możecie także zorganizować konkurs na to, kto znajdzie najdłuższego robaka.
  • Zróbcie błotne ciasto. Pamiętasz jak robiłeś to jako dziecko? Masz teraz szansę, aby sięgnąć pamięcią wstecz i zrobić to ze swoimi dziećmi. Zabierzcie na dwór małe, plastikowe pojemniki i użyjcie ich do zrobienia ciast i ciasteczek z błota. Do ich dekoracji możecie wykorzystać kamyki, liście, kwiatki, jagody i inne skarby natury.
  • Posprzątajcie. Pozwól, aby Dalli zajął się praniem i usuwaniem plam. Kiedy wrócicie do domu, wrzuć brudne ubrania i trampki do pralki, dodaj płynnego detergentu Dalli Sensitive i ustaw odpowiedni cykl prania. Dzięki Dalli możesz beztrosko cieszyć się wspomnieniami ze wspólnej zabawy.

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera