Szybkie sztuczki, aby naprawić odzież

Nikt nie jest doskonały. Dziury i plamy zdarzają się nawet najbardziej eleganckim osobom. Nie ma nic bardziej zawstydzającego niż rozdarcie spodni lub znalezienie oczka w pończochach – szczególnie podczas ważnej prezentacji, wywiadu lub randki. Na szczęście w takich przypadkach można sobie szybko poradzić. Oto kilka typowych sytuacji kryzysowych, związanych z modą i podpowiedzi co wówczas zrobić.

 

  • Zagniecenia. Nie jesteś w stanie uniknąć poruszania się, w związku z tym na Twoim ubraniu mogą pojawić się zagniecenia. Jeżeli nie masz pod ręką żelazka, delikatnie przetrzyj miejsce z zagnieceniem wilgotną ściereczką lub ręcznikiem papierowym, a następnie wygładź i wysusz suszarką do włosów lub rąk.

 

  • Podarte pończochy. Jeżeli w Twoich pończochach lub rajstopach pojawi się rozdarcie, zamiast czekać do przerwy na lunch, aby kupić nową parę, możesz poradzić sobie przy użyciu jasnego lakieru do paznokci. Przyklej kawałek papierowego ręcznika lub chusteczki miedzy skórą i tkaniną, a następnie nałóż cienką warstwę lakieru na końcu rozdarcia. Poczekaj aż lakier całkowicie wyschnie.

 

  • Elektryzowanie odzieży. Czasami zdarza się, zwłaszcza w przypadku sztucznych materiałów nieprzyjemne przyleganie odzieży. Możesz się go pozbyć spryskując materiał lakierem do włosów. Jeżeli nie masz przy sobie lakieru możesz delikatnie spryskać materiał wodą, co posłuży jako tymczasowe rozwiązanie.

 

  • Usuwanie zmechaceń ze swetrów. Jeżeli nie możesz znieść tych małych kuleczek, które pojawiły się na Twoim ulubionym swetrze, zdejmij sweter, połóż go na płaskiej powierzchni i usuń zmechacenia za pomocą pumeksu. Pamiętaj, że pranie ręczne z użyciem detergentu Dalli Wełna oraz suszenie na powietrzu to najlepszy sposób, aby zapobiec dalszemu mechaceniu.

 

  • Rozdarcia materiału. W tym przypadku pomocna może okazać się taśma, jednak jeżeli masz do dyspozycji zszywki są one jeszcze lepszym rozwiązaniem. Znajdź ustronne miejsce, zdejmij ubranie, przytrzymaj rozdartą tkaninę i zszyj zszywaczem w miejscu rozdarcia, upewniając się, że nie ma ostrych, wystających końców. Delikatnie załóż ubranie i noś je ostrożnie (pamiętając o zszywkach) przez resztę dnia.

 

  • Zarysowane buty. Chodzenie i bieganie w ciągu dnia może spowodować, że Twoje buty się zarysują. Na szczęście istnieją różne rozwiązania tego problemu dla różnych rodzajów obuwia:
  •  w przypadku butów płóciennych, potrzyj zarysowanie pastą do zębów lub sodą oczyszczoną
  • w przypadku trampek, potrzyj gumką od ołówka
  • w przypadku butów ze skóry lakierowanej, użyj odrobiny zmywacza do paznokci

 

  • Urwany guzik. Guziki urywają się od czasu do czasu. Aby szybko się z tym uporać, znajdź kawałek giętkiego drutu i przeprowadź go przez otwory guzika. Skręć drut i przygnij do tkaniny. Aby uniknąć zadrapania i utrzymać końcówki drutu na miejscu, przyklej je po wewnętrznej stronie ubrania za pomocą taśmy.

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera