Jak prać biustonosze

Biustonosze są bardzo ważną częścią damskiej garderoby. Stanowią podstawę dobrego wyglądu oraz komfortowego samopoczucia. Umiejętność właściwego prania może przedłużyć ich żywotność. Czy wiesz, że w przypadku delikatnych biustonoszy i bielizny osobistej pranie ręczne nie jest jedyną możliwą opcją? Wiele biustonoszy można prać w pralce, jednak upewnij się sprawdzając etykietę producenta.

Wszystko czego potrzebujesz, aby bezpiecznie prać swoją bieliznę w pralce to torebka na bieliznę. Jeśli umieścisz ją swobodnie w pralce, biustonosze i bielizna z koronkowymi wykończeniami mogą się uszkodzić, postrzępić z powodu tarcia o inne ubrania. Mogą się również zaplątać, a elastyczne elementy rozciągnąć, przez co Twój ulubiony stanik może stać się luźny i źle dopasowany. Torebka do prania biustonoszy rozwiązuje ten problem. Częstotliwość prania biustonoszy zależy od Ciebie, ale dzięki specjalnemu woreczkowi zachowasz kształt Twojego ulubionego biustonosza na długo.

 

Pranie biustonoszy w pralce

  • Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta umieszczonymi na etykiecie biustonosza.
  • Jeśli na Twoim biustonoszu jest plama, możesz ją wstępnie zaprać poprzez nalanie detergentu Dalli Sensitive bezpośrednio na plamę i pozostawienie na 5-10 minut.
  • Zapnij stanik i zamknij go w siatkowej torebce na bieliznę.
  • Pierz zgodnie z instrukcją na etykiecie.
  • Po wypraniu ułóż na płasko lub rozwieś do wysuszenia.

 

Odpowiedni detergent
Do prania delikatnych tkanin tj. bielizna osobista idealnie nada się płynny detergent Dalli Sensitive, który jest bezpieczny dla wszystkich tkanin, w tym delikatnych, dzięki czemu mogą one świetnie wyglądać przez długi czas.

 

Suszenie
Po praniu nawet w najlepszym detergencie trzeba wiedzieć, jak suszyć biustonosze, aby zachować ich właściwy wygląd na długo. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zadbać o stanik, jest umożliwienie mu wyschnięcia na powietrzu czy to płasko czy rozwieszonego. Suszenie w bębnie spowoduje to samo szkodliwe tarcie, co pranie bez torebki na bieliznę. Suszenie biustonoszy na płasko lub przez rozwieszenie jest najlepszym sposobem na utrzymanie ich kształtu.

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera