Jak prać kurtki i pościel puchową

Niezależnie od tego, czy chodzi o wypełnione puchem kołdry, śpiwory, kurtki zimowe czy poduszki, odpowiednie kroki podczas czyszczenia zapewnią, że pozostaną one jedwabiście miękkie i pachnące. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby prawidłowo dbać o swoją pościel czy puchowe kurtki.

 

  • Sprawdź etykiety dotyczące pielęgnacji tkanin. Aby upewnić się, że daną rzecz można prać w pralce.
  • Sprawdź szwy poduszek i kołder. Zszyj wszelkie rozdarcia. W przypadku kurtki puchowej zapnij wszystkie zamki błyskawiczne.
  • Wybierz cykl prania. Wybierz normalny cykl prania i wirowania (o ile nie zaznaczono inaczej na metce) i dodaj płyn do prania Dalli Color (zgodnie z instrukcjami dozowania podanymi na opakowaniu).
  • Załaduj pralkę. Włóż pościel lub kurtkę do pralki. Jeśli pralka jest załadowana jedynie w połowie, w celu zrównoważenia ładunku należy dołożyć kilka ręczników w tym samym kolorze. Zatrzymaj pralkę od czasu do czasu, aby wypuścić powietrze zgromadzone w pranym przedmiocie.
  • Suszenie. Susz mechanicznie w niskiej temperaturze. Przed rozpoczęciem suszenia sprawdź etykietę z instrukcjami dotyczącymi suszenia, aby upewnić się, że tkaniny można suszyć maszynowo i w jakiej temperaturze.

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera