Jak prać ubrania z bawełny

Tkaniny z bawełny są jednymi z najpopularniejszych i najbardziej cenionych przez użytkowników. Są miękkie i delikatne, a co najważniejsze naturalne. Zapewniają komfort noszenia i posiadają doskonałe własności absorbcyjne. Aby, jak najdłuższej zachować je w dobrym stanie przestrzegaj poniższych zasad:

 

UBRANIA

  • Kolorowa bawełna. Jeśli zdarzy się plama, zanim załadujesz ubrania do pralki, na plamę na kolorowych tkaninach nanieś niewielką ilość płynu Dalli Color. Włóż tkaniny bawełniane do miski wypełnionej zimną wodą. Namaczaj tkaninę przez 15 do 30 minut, następnie delikatnie przetrzyj plamę. Koszule, spodnie lub bluzki rozłóż na dużym ręczniku i delikatnie wykręć wodę z ubrań. Dodatkowa wskazówka: zastosuj delikatny cykl prania z zimną wodą, aby lepiej zabezpieczyć kolory.
  • Białe i jasne tkaniny bawełniane. Pierz w pralce w ciepłej lub gorącej wodzie. W przypadku białych i jasnych ubrań zawsze używaj proszku ze związkami wybielającymi na bazie tlenu Dalli White.
  • Płukanie. Wypłucz tkaniny bawełniane w cyklu z zimną wodą. Aby uniknąć skurczenia się tkaniny, wybierz minimalne obroty przy wirowaniu. W przypadku produktów Dalli nie stanowi to problemu, ponieważ pozwalają one uzyskać wspaniałe rezultaty nawet w zimnej wodzie.
  • Suszenie i prasowanie. Rozprostuj odzież po wyjęciu jej z pralki, aby zminimalizować zagniecenia podczas suszenia. Wyprasuj bawełnianą odzież i ciesz się gładkością podczas noszenia.

 

100% BAWEŁNIANY KOC

  • Rozprostuj koc i umieść go w bębnie pralki.
  • Użyj płynnego detergentu do prania Dalli Color (postępuj zgodnie z instrukcją dozowania na opakowaniu) i zastosuj cykl prania delikatnego z zimną wodą.
  • Po zakończeniu prania wyjmij koc i powieś do wyschnięcia lub umieść w suszarce bębnowej.

 

DODATKOWE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ODZIEŻY BAWEŁNIANEJ

  • W przypadku bawełny unikaj stosowania większej niż zalecana ilości wybielacza. Wybielacz może uszkodzić włókna Twoich ulubionych tkanin.
  • Ponieważ odzież bawełniana ma tendencję do gniecenia się i kurczenia, bawełnę zwykle łączy się z innymi włóknami. Z tego powodu, żadna tkanina bawełniana nie jest taka sama, dlatego przed rozpoczęciem prania, sprawdź instrukcje dotyczące pielęgnacji tkanin umieszczone na etykiecie.

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera