Mity na temat dżinsów

Dżinsy wymagają szczególnej troski. Mogą być one najwygodniejszymi ubraniami, jakie posiadasz. Ale czy odpowiednio się nimi zajmujesz? Obalamy najczęstsze mity dotyczące tej popularnej tkaniny. Mimo iż istnieje wiele rad dotyczących tego jak przedłużyć żywotność dżinsów, nie wszystkie są faktycznie cenne. Dzielimy się z Tobą realną wiedzą jak dbać o dżins.

 

Mit 1: Zamrażanie dżinsów pomaga pozbyć się bakterii
Fałsz. Podczas, gdy niektóre bakterie giną w niskiej temperaturze, inne bardziej wytrzymałe żyją dalej. A ponieważ większość bakterii na Twoich dżinsach pochodzi od Ciebie, gdy temperatura Twojego ciała ogrzeje tkaninę, zarazki powrócą tak, jak wcześniej.

 

Mit 2: Jeśli pierzesz swoje dżinsy, rób to z umiarem

Prawda. Pranie dżinsów pomaga przywrócić ich kształt, jednak niszczy tkaninę, dlatego nie należy prać ich zbyt często. Zawsze pierz dżinsy wywrócone na lewą stronę, aby zachować ich kolor, przy użyciu specjalnego, płynnego detergentu Dalli Black. Rozłóż je płasko na ręczniku do wyschnięcia.

 

Mit 3: Nigdy nie wkładaj dżinsów do suszarki
Fałsz. Jeśli Twoje dżinsy są „powyciągane”, szybkie suszenie w suszarce może pomóc im odzyskać swój kształt. Postępuj zgodnie z etykietą pielęgnacji tkanin i wyjmij dżinsy, gdy są lekko wilgotne, aby zapobiec niechcianym zagnieceniom.

 

Mit 4: Im więcej stretchu, tym lepiej

Być może. To zależy od sylwetki oraz od tego jak bardzo przylegające spodnie chcesz mieć. Najlepiej noszą się dżinsy o niskim stosunku spandeksu do bawełny tj. od 2% do 5% elastanu do 98% do 95% bawełny. Dobór dżinsów to sprawa indywidualna, dlatego wybieraj taki skład materiałowy, który powoli Ci dobrze się czuć i świetnie wyglądać.

Poznaj nasze marki

Zapisz się do Newslettera